fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: неонацистичка идеологија

Фото: Укринформ

Руската православна црква шири неонацистички наративи за војната во Украина

Руската православна црква се обидува да формира поширока националистичка идеологија околу војната во Украина и експанзионистичката иднина на Русија, соопшти Институтот за проучување на војната (ISW) со седиште во Вашингтон ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER