fbpx
Илустрација: „Одмазда на дрвото“ - Мирослав Стојановиќ-Шуки

Tag: Јенс Столтенберг

Столтенберг ги подотвара вратите за Алијансата

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска доаѓа во дводневна посета на Македонија. Ова е прва посета на земјава на генерален секретар на Алијансата, по три години пауза. Според агендата, Столтенберг ...

Столтенберг го потсети Иванов на обврските: НАТО и ЕУ се едногласни околу почитувањето на демократските норми!

„Изборите од 11 декември беа есенцијален чекор во надминување на кризата. НАТО нема интерес од вмешување во внатрешните политички процеси на вашата земја и ние не заземаме страна. Но, имаме ...

Иванов го бојкотира НАТО

Македонската делегација на дводневниот Самит на НАТО во Варшава ја предводат вицепремиерот и министер за надворешни работи, Никола Поповски и министерот за одбрана, Зоран Јолевски. Претседателот Ѓорге Иванов, како што ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER