fbpx
ПРетседателот Стево Пендаровски, извор: Твитер профил на Пендаровски
Џабир Дерала

Tag: Невзат Бејта

Таравари: Одлуката за кандидирање за градоначалник на Гостивар е моја!

Со министерот во заминување Арбен Таравари разговаравме за состојбите во здравството, неговата одлука за повлекување од министерската позиција, кандидатурата за градоначалник и за внатрепартиските случувања.  https://www.youtube.com/watch?v=y7bH9LO7k1Q ЦИВИЛ Медиа: Каква е ...

Бејта: Централната власт го контролира Гостивар за да ги сокрие сопствените грешки!

„Ако пратиле, нека контролираат, не е направена ниедна грешка. Можат да извршат контрола над сите институции на Општина Гостивар“, реагираше денеска во изјавата за ЦИВИЛ Медиа, градоначалникот на Општина Гостивар, ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER