fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: обраќање

Могерини ќе се обрати пред пратениците во Собранието

Високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на Европската унија и заменик-претседател на Европската комисија Федерика Могерини денеска ќе се обрати пред пратениците во македонското Собрание. Повод е Извештајот на ...

Заев: Потребен е широк консензус за реформите во правосудството

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска учествуваше и се обрати на Свечената академија на Регионалната конференција „Зајакнување на квалитетот на правдата во светло на правосудната реформа“. На ...

Царовска: Со конкретни мерки го унапредуваме статусот на жените и девојчињата во Македонија​

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска во своето излагање во Генералното собрание на ОН, на 62-та сесија на Комисијата за статусот на жените на Обединетите Нации посочи дека, ...

Трамп: Би влетал во училиштето во Флорида дури и невооружан

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој неодамна жестоко ја критикуваше реакцијата на полицијата по масакрот во Флорида, изјави дека „дури и невооружан би влетал во училиштето“ ако би бил таму. - ...

Акватичи: Ќе продолжиме да ги поддржуваме оние кои работат во име на македонските граѓани

На денешниот настан на ЦИВИЛ, „Слободни избори: научени лекции“, на кој се промовираше извештајот од долгорочниот мониторинг на локалните избори во 2017, се обрати заменик амбасадорот на Сојузна Република Германија, ...

Обраќањето на Иванов предизвика револт кај пратениците

Претседателот Иванов во своето годишно, педесетминутно, обраќање во Собранието, како законска и уставна обврска, реши да се фокусира на сите оние работи што вршат ерозија во институциите и штетно влијаат ...

Page 4 of 5 1 3 4 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER