fbpx
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба
epa09950441 Swedish Prime Minister Magdalena Andersson speaks during a parliamentary debate on Sweden's application for NATO membership, at the Swedish Parliment in Stockholm, Sweden, 16 May 2022. The Swedish Parliament is holding a special debate about applying for NATO membership, paving the way for the expansion of the alliance.  EPA-EFE/HENRIK MONTGOMERY  SWEDEN OUT

Tag: обвинување

Советниците на Алијанса за Албанците и Беса во Гостивар со обвинувања кон министерот Спасовски

Советничката група на коалицијата Алијансата за Албанците, Беса и ДНЕТ по напуштањето на вчерашната конститутивна седница на советот на општина Гостивар информираа дека оцениле оти е неразумно да бидат дел ...

Иванов ги расипува односите на Македонија со Германија!

„Колку повеќе непријатели, толку поголема е честа“, е одговорот на германската амбасадорка во Македонија, Кристине Алтхаузер, откако синоќа, претседателот Ѓорге Иванов ја обвини дека пренесува лажни информации!? Германското МНР излезе ...

Русија го обвини Запад за кризата во Македонија!?

„Срамната макијавелистичка манипулација со волјата на гласачите, се заканува да ја детонира ситуацијата во Македонија и да ја наруши кревката стабилност на целиот балкански регион“, соопшти денеска руското Министерство за ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER