fbpx
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)
Фото: Влада на РСМ
The Pentagon

Tag: оружје за Украина

Фото: Укринформ

Валас: Велика Британија ги „загрева“ производствените линии за оружје за да и помогне на Украина

Велика Британија ги „загрева“ производствените линии за да го замени оружјето испратено во Украина и да го прошири производството на артилериски гранати за да му помогне на Кијив да ги ...

Фото: Укринформ

Италијанскиот парламент ја поедноставува процедура за испорака на оружје за Украина

Долниот дом на италијанскиот парламент одобри владина резолуција со која значително се поедноставува процедурата за снабдување на Украина со оружје до крајот на годината, наведува РАИ, пренесува Укринформ. „Украина доби ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER