fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: платформа

Foto: Wikimedia Commons

Шулце: Треба да почнат подготовките за обнова на Украина

Треба да почнат подготовките за обнова на Украина и за справување со штетите од војната, изјави германската министерка за економска соработка и развој Свења Шулце на заедничката прес-конференција со украинскиот ...

Косовскиот Парламент ја разгледува платформата за дијалог меѓу Приштина и Белград

Надлежниот орган на косовскиот Парламент ја разгледува Предлог- платформата за финализирање на дијалогот за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина, јави денеска РТК. Косовската влада таа платформа ја усвои ...

„Охрид СОС“ со порака до идниот градоначалник

Здружението „Охрид СОС“, денеска се обрати до сите кандидати за градоначалници, преку испраќање на „Платформа за зелен и современ Охрид“.Платформата  содржи  барања чиишто исполнувања ќе значат напредок за Охрид, задржување ...

Добро утро со Орданоски

За гранката на која заедно седиме

пишува: Сашо Орданоски Интелектуалец се станува со три факултети: на дедо ти, на татко ти и твојот. Знам дека ова е една политички некоректна, мачо-досетка (бидејќи и бабите и мајките ...

Опозицијата го плаши народот!

„Бегалците и албанската Платформа се само реклама на опозицијата, сè е тоа лук и вода, каде е сега албанската Платформа? Тоа се само игри без граници на опозицијата, за да ...

Во новата владина програма само реформскиот дел од Платформата!

По вчерашната партиска средба во Мала Речица, Али Ахмети, претседателот на ДУИ, изјави дека само одредени делови од декларацијата на трите албански партии од Македонија ќе бидат вклучени во новата владина програма. ...

НДИ: Политичката криза е најсериозен проблем за граѓаните на Македонија!

За првпат од конфликтот во 2001 година, општата политичка ситуацијa - политичката криза е најсериозен проблем за граѓаните на Македонија, по што следуваат сиромаштијата, невработеноста, економската криза и платформата потпишана ...

Бушати: Албанија никогаш не го доведувала во прашање територијалниот интегритет на Македонија!

Документот напишан од три од четирите албански политички партии кои се присутни во актуелниот парламент во Македонија, Албанија го поддржува бидејќи во него се претставени „јасни напори од страна на ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER