fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: порака

Последен протест „Србија против насилството“ во овој формат со порака до граѓаните: Немојте да го преспиете 17 декември

Вечерва во Белград пред Собранието на Србија се одржа уште еден 27-ми по ред протест „Србија против насилството“, а колона граѓани тргна по таканаречената „медиумска рута“ до зградата на РТС. ...

(ВИДЕО) Семејства на руските војници снимија порака за Путин: Загубите се колосални

Членови на семејствата на руските војници кои се борат во Украина неодамна објавија видео во кое го повикуваат Путин да ги отстрани нивните најблиски од првите борбени редови. Видеото е ...

Маричиќ: Ескобар ја пренесе пораката дека е важно за САД да се искористи моментот оваа година

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ истакна дека на средбата со заменикот помошник државен секретар на САД, Габриел Ескобар било разговарано за силната поддршка што ја даваат САД за членство ...

Вајмарската тројка: Уставните измени ќе бидат сериозна одлука за Северна Македонија

Заклучокот од денешната средба на вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ со „Вајмарската тројка“, Лоранс Бун, државна секретарка задолжена за Европа при Советот на министри на Република Франција, Ана Лирман, ...

Под мотото „Враќање дома“ во Прилеп отворен 57 МТФ „Војдан Чернодрински“, министерката за култура смета дека фестивалот е едно од најсилните оружја со кое успешно ја чуваме и развиваме македонската уметност

Под мотото „Враќање дома“, со доделување на наградите за животно дело на актерите Петар Темелковски и Петар Мирчевски, синоќа пред платото на прилепскиот дом на културата „Марко Цепенков“ свечено беше ...

Фото:  канцеларијата на претседателот

Зеленски: Моќта на молитвата на светиот месец Рамазан нека ни помогне да ја исчистиме Украина од руското безбожно зло

„Моќта на молитвата во овој свет месец Рамазан нека ни помогне да ја исчистиме Украина од руското безбожно зло, од оние кои навистина не веруваат во ништо, и затоа се ...

(ФОТО) Литванија му испрати порака на рускиот претседател: Путин, те чека Хаг!

Литванија испрати силна порака до рускиот претседател Владимир Путин откако Меѓународниот суд на правдата во Хаг издаде налог за негово апсење. Министерството за надворешни работи на земјата објави на Твитер ...

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, Божиќ, 2022 година.

На Божиќ, сирени за воздушни напади низ Украина, Зеленски испрати моќна порака

На Божиќ, во Кијив и во други украински региони се слушнаа бројни сирени за воздушен напад. Градската управа на Кијив ги повика луѓето да одат во засолништа по започнувањето на воздушната ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER