fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: порака

Јавните личности праќаат порака: Го сакам градот безбеден!

Глумци, пејачи, новинири, спортисти, водители и останати јавни личности... испратија заедничка порака „Го сакам градот безбеден“, и со тоа  даваат поддршка на новата едукативна активност на РСБСП која го носи ...

Детски мини маратон 2018

Над 500 деца од сите основни учулишта од главниот град денеска ќе го почнат викендот на Скопскиот маратон со „Детскиот мини маратон“, испраќајќи порака за создавање училишта без насилство.  Детскиот ...

Беа тоа времиња на надеж…

27 март е светскиот ден на театарот. По повод овој „празник“ секоја година еден поистакнат театарски работник, успешен на глобално ниво, испраќа порака до сите театарски работници од светот - ...

Заев: Божик нека ни биде причина за неминлива радост

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, по повод верскиот празник Божик – Рождество Христово, упати писмо со честитки до г.г. Стефан, Архиепископ на Македонската православна црква – Охридска ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER