fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: професор

Кумановец со лажни дипломи станал универзитетски професор

Полицијата поднесе кривична пријава  против М.М.(47) од Куманово за сторено продолжено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“, кој е осомничен дека противправно се стекнал со факултетска, магистерска и ...

Иванов 2006 против Иванов 2017: Џекил и Хајд

На својот блог,  граѓанскиот активист Миша Поповиќ, во текстот „Иванов во 2006 пишуваше за денеска, само не се предвиде себеси“, пишува за трансформациите на ставовите на тогашниот професор, денес актуелен ...

Студентите го окупираа Правен: Оставка од Иванов!

Група студенти од Правниот факултет при УКИМ, утрово извршија „окупација“ на амфитеатрите и предавалните. Тие влегуваа насред предавања и со мегафон извикуваа „Дојди и приклучи се!“, барајќи мобилизација на сите ...

„Професоре, отповикајте ја одлуката и поднесете оставка!“

Додека вие, господине Ѓорге Иванов, молчевте сиве овие години на позицијата претседател на Република Македонија, многумина ви забележуваа за тоа дека сте инструмент на власта, наместо вистински претставник на граѓаните ...

Поранешни студенти на Иванов бараат тој да поднесе оставка!

Поранешните студенти на професорот Ѓорге Иванов, бараат тој да поднесе оставка од функцијата претседател! Како што се наведува во петицијата која ја потпишуваат поранешните студенти, причина за ваквиот потег е ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER