fbpx
Гордана Јанкулоска, 2007 (фото извор: Wikimedia Commons)
Ерван Фуере (фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ, мај, 2016)
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: Путин

Мишел до Трамп за придонесот на ЕУ за Украина: Не плашете се од Путин, ние од него не се плашиме

Претседателот на Советот на Европа, Шарл Мишел го повика поранешниот американски претседател Доналд Трамп да ги разгледа фактите кога станува збор за европските придонеси во воените напори на Украина, по ...

Германскиот министер за одбрана: Путин нема да запре откако ќе заврши војната против Украина, тој тоа и многу јасно го кажа

Германскиот министер за одбрана Борис Писториус ја спореди војната на рускиот претседател Владимир Путин против Украина со анексијата на територијата на Чехословачка од страна на Адолф Хитлер во 1938 година ...

Во Хаг почнува конференција за руската агресија врз Украина- на листата Путин

По повеќе од две години од почетокот на руската агресија врз Украина, европските министри и меѓународни истражители денеска во Хаг ќе разговараат за напредокот во гонењето на воените злосторства во ...

ПУТИН И РЕАЛНОСТА: Руска класика

ЏАБИР ДЕРАЛА Води војна против непостоечки „нацисти“, западни „империјалисти,“ а неговите служби не умеат да предвидат дека се спрема тежок терористички напад во главниот град на државата што ја води ...

Путин без ни малку емпатија – се уште јавно не им оддал почит на жртвите од нападот во Москва

Повеќе од една недела откако вооружени напаѓачи упаднаа во концертната сала „Крокус сити хол“ во Москва, при што загинаа 144 луѓе а повредени се стотици други, Путин се уште јавно ...

Бајден: Путин е „касап“

На митинг синоќа во Северна Каролина претседателот на САД Џо Бајден предложи намалување на здравствените трошоци во САД и зголемување на данокот за богатите Американци од 8,2 до 25 отсто, ...

Фото: president.gov.ua

Зеленски: Путин сите ги смета за терористи освен себеси – тој е болно и цинично суштество

Украинскиот претседател Володимир Зеленски повторно ги отфрли обвинувањата на рускиот претседател Владимир Путин дека Украина била вмешана во терористичкиот напад во предградијата на Москва. За време на своето редовно обраќање, ...

Фото: Укринформ

Терористичкиот напад во Москва е силен удар за Путин, кој ѝ ветуваше безбедност на Русија

На помалку од една недела откако Владимир Путин го обезбеди својот петти претседателски мандат, Русија е потопена во масакр и неред, анализира Метју Ченс на Си-Ен-Ен. Нападот врз огромната концертна ...

Фото: Кабинет на претседателот на Украина

Зеленски за масакрот во Москва: Путин е безвреден лидер

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го нарече Владимир Путин „безвреден“ лидер поради неговата реакција на нападот во концертната сала „Крокус Сити Хол“ во близина на Москва. Тој го повика Путин дека ...

Page 1 of 13 1 2 13

CIVIL MEDIA NEWSLETTER