fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: руски рафинерии

Фото: Скриншот

(ВИДЕО) Украинските беспилотни летала со ВИ се обидуваат да ја попречат енергетската индустрија на Русија, и засега успеваат

Се слуша силен звук на зуење додека се приближува мала силуета во воздухот. Бучавата морничаво потсетува на нападите со руски беспилотни летала врз Украина, но оваа епизода е снимена поблиску ...

Фото: Укринформ

(ВИДЕО) Украински беспилотни летала погодија уште една рафинерија во Русија, петта оваа седмица

Во Русија, ноќта кон петокот, на 15 март, три беспилотни летала погодија нафтена рафинерија во регионот Калуга, при што беше предизвикан пожар. Според Телеграм каналот ASTRA, оштетена е опремата на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER