fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: шарена револуција

„Шарената револуција“: Навивачи за слобода!

Додека продемократските демонстранти бараат слобода и правда низ улиците на Скопје, одделни лица наоѓаат и начин за заработка, продавајќи свирчиња, вувузели, балони… Граѓан(к)ите чекаат ред да купат реквизити, за да ...

Полемика меѓу активистите: Дали треба да се фарба „Скопје 2014“?

„Шарената револуција“ која ја започнаа продемократските демонстранти, трае веќе 11 дена и секој ден демонстрантите ги фарбаат спомен-обележјата, дел од проектот на Владата „Скопје 2014“. Но, генералот Стојанче Ангелов, повика да ...

„Вапцана“ и Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги!

Илјадници граѓани и денеска протестираа низ улиците на Скопје за поддршка на Специјалното јавно обвинителство и за враќање на правната држава во Македонија по цела деценија анархија и безаконие. Продемократските ...

Page 14 of 14 1 13 14

CIVIL MEDIA NEWSLETTER