fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: соочување со минатото

фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ

Помирување – да, амнестија – не!

Земјата ја газеа толку долго и безмилосно, што не оставија ни трошка човештина кај нивните слепи следбеници. Премногу себичност, злоба и насилство се насобраа. Цела генерација млади луѓе израснаа во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER