fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: социјални мрежи

Војо Маневски

Ризница

 ВОЈО МАНЕВСКИ  Драги мои читатели, верувам дека сите ние доста време поминуваме пред малите екрани. Ова „малите екрани“ порано се однесуваше на телевизорите, но тие бааги пораснаа и почнаа да ...

Умислениот Груевски го растурија на Твитер: „Пиши им барем честитка на тие кои ги предаде и се по затвори“

Бегалецот од правдата, бивш премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, беше „кренат на клоци“ од твитерџиите откако објави дека се заблагодарува на поддршката, како што вели, за искрените ...

„Hive Social“, алтернативата на Твитер забележува огромен пораст на популарноста бидејќи корисниците бегаат од социјалната мрежа на Илон Маск

„Hive Social“, релативно нова алтернатива на Твитер, забележува огромен пораст на популарноста бидејќи луѓето бараат да избегаат од социјалната мрежа на Илон Маск, пренесува Индипендент. Низа алтернативи на Твитер добија ...

Војо Маневски

Дозвола за употреба на социјалните мрежи

Пишува: ВОЈО МАНЕВСКИ Има ли спас од злонамерно користење на социјалните мрежи? Веројатноста е еднаква како и да се промени човечката природа, составена од илјадници разни варијации на добрина, лошотија ...

Неонацизмот во Србија сè посилен, групи пропагираат омраза преку социјалните мрежи

Под насловот „Digital Terrorism and Hate 2018" (Дигитален тероризам и омраза 2018) Центарот „Симон Визентал“ го објави извештајот за неонацизмот на социјалните мрежи каде што се споменуваат и неонацистички организации ...

Page 2 of 4 1 2 3 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER