fbpx
Тошковски - Османи
Фото: Укринформ
Фото: МИА
Џулијан Асанж (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: Субрата Рој

НЕЗАБОРАВНИ МИГОВИ Фамилијата, Субрата Рој и танчерката носеа „развој“

КОНТРАСТИ: Груевски нудеше „евтина работна сила“, сега се обезбедуваат „работни места со конкурентни плати“

ЏАБИР ДЕРАЛА Читам една објава на вицепремиерот Фатмир Битиќи, кој на социјалните мрежи објави нова инвестиција во земјава. „Во Франкфурт, Германија, бев дел од настанот на потпишување на договор со ...

Друго ќе беше… Друго ќе биде!

Неказнивоста на криминалот и на криминалците во Македонија е мит, најлични мои! Да, да, мит, создаден од мрачните сили, Бранко, Сорос, „длабоката држава“ на ЦИА и Хилари Клинтон, масоните, Евреите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER