fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: Чилиманов

МИА: Суспензија за Чилиманов

Дисциплинската комисија на државната информативна агенција (МИА) го суспендираше Цветин Чилиманов од работното место. Чилиманов има рок од три дена да се изјасни во врска со суспензијата, за потоа, откако ...

Избрано ад хок – телото за контрола на медиумите

Привремената комисија за следење на медиумското претставување за време на парламентарните ибори ќе биде составена од Слаѓана Димишкова и Горан Трпеновски од „Вест“, Цветин Чилиманов од МИА и Љубомир Костовски ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER