fbpx
Фото: МИА архива
Володимир Зеленски, Харкив, Украина, 24 мај 2024 година
Фото/ Wikimedia commons

Tag: загина иранскиот претседател

Фото. Х

Сочувство до иранскиот народ од лидери на голем број земји

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој долго време се сметаше за потенцијален наследник на врховниот лидер, ајатолахот Али Хамнеи, загина во хеликоптерска несреќа на планински терен во близина на границата со ...

Фото: Скриншот

(ВИДЕО) Претседателот Раиси загина во хеликоптерска несреќа, јавуваат иранските медиуми

Сите девет лица во хеликоптерот на иранскиот претседател Ебрахим Раиси кој се урна во северозападниот дел на земјата загинаа, јави иранската државна новинска агенција ИРНА и државната телевизија. Иранската државна ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER