fbpx
Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски

Tag: загинати

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'nın Menteşe ilçesinde yer alan Atatürk Bulvarı'nda, Marmaris - Datça Yolu, Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Bodrum Devlet Hastanesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. ( Doğukan Keskinkılıç - Anadolu Ajansı )

Ердоган: Земјотресите како атомски бомби, бројот на загинати достигна 35.418

Бројот на жртвите од земјотресите во Турција се искачи на 35.418, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Вкупно 13.208 повредени сè уште се наоѓаат на болничко лекување по минатонеделните ...

Спасувачките операции во Туркије и Сирија ги отежнуваат студот, снегот и мракот; бројот на загинати над 3.000

Дождот и снегот кои на места ги има изобилно, падот на температурата со доаѓањето на ноќта и темнината дополнително ги отежнуваат напорите на спасувачите во спасувачките операции во Туркије и ...

Пожари го пустошат Чиле: Најмалку 13 загинати, властите прогласија состојба на катастрофа

Најмалку 13 лица загинаа вчера во повеќе од 200 шумски пожари во централниот дел на Чиле погодени од интензивен топлотен бран, соопштија властите, прогласувајќи состојба на катастрофа во неколку региони. ...

Три лица загинаа во поплавите во Нов Зеланд, во Окленд прогласена вонредна состојба

Властите на Нов Зеланд денеска соопштија дека три лица загинале, а најмалку едно се води како исчезнато во поплавите предизвикани од рекордните количини врнежи во Окленд, најголемиот град во земјата, ...

Фото извор: МИА

Најмалку 57 загинати во етнички конфликти во источниот дел на Јужен Судан

Најмалку 57 лица загинаа, а десетици се ранети за време на најновите етнички конфликти во источниот дел на Јужен Судан, во регионот Џонглеј, изјави денеска локален претставник, пренесува МИА. Вооружени ...

A drone image captures a neighborhood, in Cheektowaga, N.Y., More snow is expected in Western New York on Monday. (John Waller/AP)

Најмалку 25 загинати во најголемата снежна бура во Бафало во изминатите 50 години

Најмалку 25 луѓе загинаа во катастрофалната снежна бура во текот на викендот, објавија денеска официјални лица, означувајќи ја како најсмртоносната снежна бура во западен Њујорк во изминатите 50 години, пишува ...

Page 4 of 5 1 3 4 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER