fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

ОЈО, секоја чест на брзината, ама да разјасниме: За снимките од домот на Камчев никој нема да одговара?

ОЈО, фото Б. Јордановска, ЦИВИЛ

пишува: СИМОНА М. ЖИВКОВА Основното јавно обвинителство одговори на прашањата што јавно ги поставив во мојата колумна Зошто Орце Камчев не одговара за давање награда?, а потоа и ЦИВИЛ, како...

Read more

Danke Deutschland!

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Се случи и тоа! Сојузна Република Германија, со гласањето во парламентот (Бундестаг), за поддршка на почетокот на преговорите за членство на нашата земја во ЕУ, уште еднаш...

Read more

За кого „не“ ѕвони ѕвончето!

пишува: МЕРСИХА СМАИЛОВИЌ Секој родител чувствува возбуда на првиот училиштен ден! Измешани чувства на грижа, надеж, страв, среќа, затоа што, секој своето дете го сака најмногу и му посакува светла...

Read more

Ова нема крај… СДСМ повикува да се донесе Законот за Јавно обвинителство, ВМРО-ДПМНЕ повикува на предвремени избори

ЏАБИР ДЕРАЛА Читајќи ги вестите... СДСМ уште еднаш ги повика Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ „да покажат дека навистина се за правда и неселективно владеење на правото“. Тие очекуваат од своите...

Read more

СОНК, не ве разбирам!

Јаким Неделков, СОНК / фото: МИА

пишува: ВЕЛИН СТОЈАНОВСКИ Во предвечерието на почетокот на школската година читам дека СОНК ќе штрајкува на првиот училиштен ден од оваа учебна година. Читам и не можам да поверувам дека...

Read more

Големината на малиот Марко!

пишува: ДЕХРАН МУРАТОВ Тринаесетгодишниот охриѓанец, Марко Пејчиновски, поради силни болки во ногата синоќа го прекина соло маратонот во должина од 64 километри, кој сакаше да го отплива во знак на...

Read more
Page 13 of 15 1 12 13 14 15

CIVIL MEDIA NEWSLETTER