fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху
Фото: МИА архива

Tag: Александар Вучиќ

Фото: Xinhua

Колку ја чини Србија љубовта на Вучиќ и Си: Досега избројани 3,7 милијарди евра, долгови, кршење на работнички права и уништено наследство

Кинескиот претседател Си Џинпинг по цели пет години пристигна во Европа, а на својата турнеја ќе го посети и Белград. Ќе го пречекаат „намигнувања“, претседателот, амблеми и знамиња во боите ...

Фото: Вучиќ - Путин / East Journal

И по Путин, Вучиќ- „иконите“ на антизападната кампања во дел од македонските медиуми

ДРАГАН МИШЕВ во соработка со Мониторинг тимот на Цивил Мониторигн тимот на Цивил, при константното следење на делувањето на странската малициозна пропаганда во земјава,  врз основа на целокупната анализа на ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Вучиќ, бркајќи ја мувата од капата, го злоупотреби ОН за своите манипулации

ДРАГАН МИШЕВ Српскиот претседател Александар Вучиќ уште еднаш, како и многу пати до сега, ги злоупотребува институциите каде што ќе се појави. Овој пат, на седницата на Советот за безбедност ...

Вучиќ и Османи со меѓусебни обвинувања во ОН за „притисоци“ врз Србите од Косово

Меѓусебни обвинувањата меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и косовската претседателка Вјоса Османи можеа да се слушнат денеска (22 април) на седницата на Советот за безбедност (СБ) на Обединетите Нации (ОН) ...

Курти преку Советот на Европа ќе ја тужи Србија за воени злосторства, предупредува Вучиќ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оваа недела изјави дека Косовскиот премиер, Албин Курти, по влезот на Косово во Советот на Европа, ќе покрене обвинение против Србија за злосторствата извршени за ...

Вјоса Османи, претседателка на Косово

Османи: Вучиќ не се разликува од Милошевиќ, бара територии и не му е грижа за луѓето

Претседателката на Косово, Вјоса Османи изјави дека српскиот претседател, Александар Вучиќ, со неговите последни закани за интервенција во Косово, не се разликува од неговиот претходник, обвинетиот од меѓународниот суд во ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER