fbpx
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: АМС

Потпишување договори со грантисти од процесот на Регионалната канцеларија за соработка со млади

Договори со грантисти од процесот на Регионалната канцеларија за соработка со млади ќе се одржи денеска во Агенцијата на млади и спорт.  На потппишувањето ќе се обратат директорот на Агенција за ...

Саем на кариера 2018

Агенцијата за млади и спорт првпат годинава организира „Саем на кариера 2018“, кој ќе се одржи денеска на Универзитет Св. „Кирил и Методиј“. Целта на Саемот е младите да се ...

Комисија ќе ја лоцира одговорноста за „Млади поети“, опозицијата бара оставка од Каевски

Агенцијата за млади и спорт со цел да го расветли случајот со двете песни со недолична содржина кои беа објавени во збирката, а кои предизвикаа големо внимание во јавноста најави ...

Добро утро со Орданоски

Злостор и казна: случај СДСМ

пишува: Сашо Орданоски Има некаков „краток фитил“, една „потсвесна“ омраза (во недостаток на подобар квалификатив) кон СДСМ во дел од либералната, демократска јавност во Македонија на која не ѝ треба ...

Каевски ќе го расчистува случајот „Млади поети“

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Дарко Каевски ќе го расветлува случајот „Млади поети“. По лавината реакции деновиве поради две песни од збирката кои имаат недолична содржина, тој јавно се извини ...

Јорданоски: Скандалот со АМС е срамна епизода која треба да нѐ освести, освен што нѐ згрози

Поттикнати од коментарот на Жарко Јорданоски, уредник во Слободен печат, на неговиот фејсбук профил за неодговорноста на директорот на Агенцијата за млади и спорт, за поезијата која се фалсификува, за ...

Јанчовски: Ако е неопходно ќе тужиме!

ЦИВИЛ Медиа разговараше и со Тихомир Јанчовски, дел од Комисијата на Агенцијата за млади и спорт што одлучуваше за трите најдобри песни што влегоа во збирката поезија „Млади поети“. Комисијата ...

Заев на средба со Каевски ќе го расчистува скандалот со книгата на АМС

По скандалот со објавената збирка поезија од страна на Агенцијата за млади и спорт, директорот на оваа институција Дарко Каевски денеска ќе има средба со премиерот Зоран Заев. -Директорот вчера ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER