fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху

Tag: благодарност

Лариса Дир: Благодарност за Бујар Османи и МНР за поддршката и континуираната солидарност кон Украина

Украинската амбасадорка во Скопје, Лариса Дир на социјалната мрежа Х им изрази искрена благодарност на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи и неговото ресорно Министерство за ...

Амбасадорката Дир: Ѝ благодариме на Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната коалиција на земји за враќање на украинските деца

Украинската амбасадорка Лариса Дир денеска на социјалните мрежи изрази благодарност до Република Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната коалиција на земји за враќање на украинските деца кои беа депортирани и ...

Зеленски: Им благодарам на сите кои му помагаат на МКС во истрагата на руските злосторства во Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вечерва на Твитер им се заблагодари на сите во светот кои му помагаат на Меѓународниот кривичен суд и неговиот тим во истрагата на руските злосторства извршени ...

Фото: Претседател на Украина

Зеленски: Благодарност до Северна Македонија за одлуката за хеликоптерите

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изрази благодарност до неколку земји за одбрамбената поддршка што и ја даваат на Украина, меѓу кои и на Северна Македонија. Благодарност до Хрватска за уште еден ...

Фото: Твитер

Амбасадорката Дир: Високо го цениме учеството на Бујар Османи на Бучанскиот самит и одговорноста мора да надвладее

Амбасадорката на Украина во нашата земја Лариса Дир денеска на својот твитер-налог изрази благодарност за учеството на министерот за надворешни работи Бујар Османи на Бучанскиот самит во врска со одговорноста ...

Фото: Твитер

Долниот дом на францускиот парламент го призна Гладоморот како геноцид врз Украинците, Зеленски се заблагодари

Националното собрание на Франција, долниот дом на францускиот парламент, денеска усвои резолуција со која го признава Гладоморот од 1932-1933 година како акт на геноцид врз украинскиот народ. Документот беше изгласан ...

Фото: новатв.мк

Зеленски: Благодарам на Бајден и Америка, мора да обезбедиме победа оваа година!

Украинскиот претседател Володимир Зеленски одговори на говорот на американскиот претседател Џо Бајден во Варшава вечерва. Во реакција на Твитер, Зеленски им се заблагодари на Бајден и Америка за „нивното лидерство ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER