fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Буркина Фасо

Екстремисти киднапирале 50 жени во Буркина Фасо

Осомничени екстремисти киднапирале 50 жени во Арбинда, на северот на западноафриканската земја Буркина Фасо, објавија денеска локалните претставници и жителите на тоа место, во кое редовно има насилство, пренесува МИА. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER