fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: говор на омраза

Џабир Дерала (фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ)

Со наши пари по наша глава

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Во познат стил, својствен на политичката партија која се нарекува „левица“ (порано и „e majta“, на албански, но го избришаа тоа), веб страницата Антропол.мк, на 5 мај ...

Петрит Сарачини

Пикови на Стокхолмски синдром: како Владе Милчин се вклучи во хајка против „соросоидот Амон Сра“?

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Да драги мои. Верувале или не. Владе Милчин, некогашниот директор на фондацијата на Сорос, познат хипик, уметник, револуционер шеес-осмаш, се вклучи во хајката на левите Димчиња и ...

Сделано в России

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Кога ќе ги погледнете кампањите за дезинформирање на јавноста, тие често толку апсурдни, што се наметнува прашањето која е нивната цел. Со своите контрадикторности, со плиткоста и ...

Панел дискусија на ЦИВИЛ: Слободни избори наспроти црна пропаганда

ЦИВИЛ организира панел дискусија на тема „Слободни избори наспроти црна пропаганда“ во четврток, 13 февруари, во хотел Сити Парк (кај општина Центар), со почеток во 12 часот. Учесници на панелот ...

Омраза на дело

Навивачките групи на „Тетекс“ и на „Шкендија“, со шовинистички навреди, пцости и фрлање предмети, ширеа меѓуетничка омраза, МВР и Обвинителството најавуваат реакција Членови на навивачката група на фудбалскиот клуб „Тетекс“ ...

ЦИВИЛ го застапува правото на глас и го набљудува Референдумот

Соопштение на ЦИВИЛ од 25 септември 2018 година ЦИВИЛ – Центар за слобода воспостави мониторинг на состојбите во општествено-политички контекст од самиот почеток на референдумскиот процес. Пред граѓанките и граѓаните ...

Page 1 of 8 1 2 8

CIVILMEDIA NEWSLETTER