fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: Никола Груевски

Ти, Никола Груевски, си виновен што Македонија е неслободна земја!

Светскиот ден на слободата на медиумите го дочекавме како неслободна земја. За првпат во историјата на плуралистичка Македонија. Кому да честитаме? Пишува: Петрит Сарачини Оние што со години ги опсервираат ...

Иванов е со ограничена деловна способност, Груевски е криминалец

Првиот (самораспуштен) парламентарец Трајко Вељаноски го поддржа  своевидниот државен удар кој го изведе власта преку својата марионета Ѓорге Иванов. Тој вели дека нема уставна и законска можност да закаже седница ...

Прогнози за 2016 и препораки за делување

1.Поради различни прекршувања на крајните рокови утврдени во договорот од Пржино поврзани со краткорочни реформи во институциите, реформи во медиумите, редефинирање на официјалниот Избирачки список, подобреното функционирање на Државната изборна ...

Time for Justice

Време е за апсење

Македонија е земја чии студенти живеат во најмизерните студентски домови во Европа, а веројатно и пошироко. Студентите, средношколците, наставниците и родителите веќе втора година протестираат против катастрофалната состојба на образовниот ...

Граѓаните бараат правда за Тамара!

Со скандирање „Убијци!“, „Правда за Тамара!“, „Затвор за ‘министерот за смрт’ Никола Тодоров!“, стотина граѓани денес протестираа пред Јавното обвинителство и бараа да се осудат виновниците за смртта на малата ...

Page 29 of 30 1 28 29 30

CIVIL MEDIA NEWSLETTER