fbpx
Фото: МИА архива
Димитар Ковачевски
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин

Tag: поддршка

Добро утро со Орданоски

Крлежите се разболеа од амнезија

Пишува: Сашо Орданоски Искрено, шокиран сум (иако задоволен) од слабата поддршка што ја добива раководството на ВМРО-ДПМНЕ (во состав: Грујо, Антонио, Влатче и… никој друг) на протестите по одлуката на истражните ...

Иванов: Граѓаните од „За заедничка Македонија“ да не се третираат како терористичка организација

За настаните од 27 април одговорност мора да има, но одговорноста не смее да се генерализира, мора да се почитуваат човековите права и презумпцијата на невиност, и да се внимава на квалификациите ...

????????????????????????????????????

Словенечка поддршка за Македонија

„Словенија континуирано ја поддржува Македонија во процесот на евроатлантските интеграции, бидејќи целосната интеграција на регионот придонесува за зајакнувањето на стабилноста, мирот и на просперитетот“, според агенцијата МЕТА, било истакнато на средбата ...

Европска поддршка за реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ

Членовите на Иницијативата за внатрепартиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ Александар Михајлоски, Петар Богојески, Костадин Богданов и Драган Лазаров беа на работни состаноци во Европскиот парламент во Брисел, Белгија и остварија повеќе ...

Алтхаузер – Џафери: Германија ја поддржува Македонија на патот кон ЕУ!

Сојузна Република Германија продолжува со континуираната поддршка на патот на Република Македонија кон евроатлантските интеграции, потенцираше германската амбасадорка во Република Македонија, Кристине Д. Алтхаузер на средбата со претседателот на Собранието ...

Page 13 of 15 1 12 13 14 15

CIVIL MEDIA NEWSLETTER