fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: политичка криза

Ристоска за ЦИВИЛ: Нема пречекорувања на законските овластувања на СЈО

Тимот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) доби неколку кривични пријави за кратко време. Оваа нова институција се воспостави како дел од Договорот за надминување на политичката криза во земјава, но ...

Лекција за политички дијалог

Лидери на 11 политички партии, политички иницијативи и партии во формирање кои не се дел од преговорите за спроведување на договорот од Пржино, претседатели, потпретседатели, поранешни и сегашни пратеници, на ...

Page 22 of 23 1 21 22 23

CIVIL MEDIA NEWSLETTER