fbpx
Фото: Скриншот
Судењето на германскиот државјанин Рико Кригер, кој беше осуден на смрт во Белорусија. Фото: Редит
Фото: Скриншот

Tag: дебата

Собраниската седница продолжува утре, опозицијата смета дека програмата на владата е далеку од ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ

Мандатарот за состав на нова влада Христијан Мицкоски на денешната пленарна седница во своето експозе најави инвестиции, економско зајакнување на државата, намалување на невработеноста, раст на БДП. Пратениците од опозицијата ...

Османи: Северна Македонија не смее да го пропушти возот за ЕУ

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија и претседавач со ОБСЕ, Бујар Османи учествуваше на дебата, организирана од страна на Институтот БИРС, што се одржа со студентите на Државниот универзитет ...

КОЧНИЧАРИ Никогаш „Да“, секогаш „Не“ кога се работи за приближувањето до Запад – протест на ВМРО-ДПМНЕ и Левица

ВМРО-ДПМНЕ се премисли, ќе учествува во собраниската дебата за уставни измени

Откако предходно ВМРО-ДПМНЕ објави дека нема намера да учествува во собраниската дебата, како што ја нарече, лицитациите на Ковачевски, Османи и Груби, и дека се тоа нивните јасни позиции, од ...

Костадинов: Може да се надмудруваме за политики и идеи, но неприфатливо е да ја разнебитуваме државата

Генерации и генерации воспитавме во духот на секојдневна кавга и фаталност. Мораме да престанеме со тоа. Мораме новите генерации да ги воспитаме со тоа дека мора заеднички да ја градиме ...

Шеќеринска: Оптимист сум за нашиот влез во ЕУ

Во моментов Европската Унија е заинтересирана да го штити европскиот континент и го гледа забрзаното проширување како безбедносен влог, истакна поранешната министерка за одбрана Радмила Шеќеринска за време на панел-дебатата ...

Војо Маневски

Лек и терапија

ВОЈО МАНЕВСКИ Луѓето се разболуваат, на тоа сме сведоци. Се разболува целиот жив свет и тоа го гледаме. А се разболуваат ли народите и нивните држави? Ако сѐ друго е ...

Откривањето на македонските, регионалните и светските „Перспективи 2023“ започнува в четврток, во 11 часот

„Перспективи 2023“ е специјален мултимедијален и медиумски прилог кој тимот на Цивил и интегрираната редакција на ЦивилМедиа го организира од 2017 година. Извонредно богатство од изјави, интервјуа, анализи и ставови ...

Page 1 of 13 1 2 13

CIVIL MEDIA NEWSLETTER