fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: дебата

Заев и Мицкоски вечерва на прв ТВ дуел

Македонската радио телевизија вечерва во 20 часот, ќе го организира првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ ...

Дебата за известувањето кај најгледаните ТВ-канали во Македонија

Дебата „Разноликост во известувањето на централните информативни изданија кај најгледаните ТВ-канали во Македонија“, ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Македонскиот институт за медиуми. На настанот, како што ...

Дебата за потребата од законски измени за јавниот сектор и администрацијата

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) организира трибина на која ќе се дебатира за тоа зошто се потребни измени во Законот за вработени во ...

Јавна дебата за нацрт-стратегијата за деинституционализација

На Филозофскиот факултет во Скопје денеска ќе се одржи јавна дебата за нацрт-стратегијата за деинституционализација. Најавени се обраќања на министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, деканот на Филозофскиот ...

Page 2 of 12 1 2 3 12

CIVILMEDIA NEWSLETTER