fbpx
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА
Фото: МИА Архива

Tag: геноцид

Синдикатот на македонската дипломатска служба се огради од Иванов!

 Синдикатот на македонската дипломатска служба (СМДС) го обвини претседателот на Македонија дека со неговото последно писмо ја конфронтира државата со меѓународната заедница, не ги почитува дипломатските узуси за да гради ...

Прекршочна пријава за српска активистка за комеморација за жртвите во Сребреница!?

Анита Митиќ, активистка од Младинската иницијатива за човекови права од Србија, денеска во 11 часот, во Судот за прекршоци во Белград, беше на првото сослушување за прекршочната пријава за организирање ...

Page 4 of 4 1 3 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER