fbpx
Оливер Спасовски
Official portrait of NATO Heads of State and Government

Tag: Градски парк

Скопски цветен фестивал

Под мотото „Во боите на виножитото” денеска и утре во Градски парк ќе се одржи 5. Скопски цветен фестивал. Фестивалот го организира ЈП „Паркови и зеленило”, а е под покровителство ...

Две девојки сексуално вознемирени од 40-годишен маж во Градскиот парк

Четириесетгодишен маж вчера попладне во Градскиот парк кај дискотеките сексуално вознемирувал две девојки. Случајот го пријавила во полицијата СМ.(19) од Скопје во 18 часот и 15 минути, а се одвивал ...

„О2 Коалиција за чист воздух“ повикува на спонтан собир за чист воздух

По повод Денот на планетата Земја (22 април), граѓанската иницијатива „О2 Коалиција за чист воздух“, утре ги повикува граѓаните на спонтан собир во борбата против загадениот воздух. Почетокот на собирот ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER