fbpx
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба
epa09950441 Swedish Prime Minister Magdalena Andersson speaks during a parliamentary debate on Sweden's application for NATO membership, at the Swedish Parliment in Stockholm, Sweden, 16 May 2022. The Swedish Parliament is holding a special debate about applying for NATO membership, paving the way for the expansion of the alliance.  EPA-EFE/HENRIK MONTGOMERY  SWEDEN OUT

Tag: измама

Францускиот милијардер Винсент Болоре обвинет за корупција и измама

Францускиот милијардер и бизнисмен Винсент Болоре е обвинет за корупција кон странско официјално лице и измама. Болоре е осомничен дека добил концесии за пристаништа во Того и Гвинеја, во замена ...

Лишен од слобода 38-годишен Кумановец

Триесет и осумгодишниот Б.М. од Куманово, со престој во Градско, синоќа во Велес бил лишен од слобода. МВР информира дека по него од 9 јануари била распишана централна потерница поради бегство ...

Грчка заменичка министерка поднесе оставка поради надомест за стан

Заменичката на грчкиот министер за труд Ранија Антонопулу синоќа поднесе оставка откако се дозна дека барала и примила надомест за изнајмување стан во Атина, и покрај податоците во годишниот извештај ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER