fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Европски Совет

Фајон: Визна либерализација за граѓаните на Косово оваа година

Пратеничката и известувачка на Европскиот парламент за визниот режим со Косово, Тања Фајон, му пренесе синоќа на претседателот на косовското Собрание Кадри Весели дека визната либерализација за граѓаните на Косово ...

Туск повторно доаѓа во Македонија

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск во понеделник ќе допатува во Македонија. Посетата на Туск е во рамките на негова регионална турнеја, која е посветена на состојбите со мигрантската и ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER