fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Коѕиас

Нова рунда преговори во Њујорк

Шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција во четврток и петок ќе имаат нова средба со медијаторот на Обединетите нации, Метју Нимиц, која ќе се одржи во Њујорк, откако викендов ...

Добро утро со Орданоски

Ако опстанеме, ќе може мирно да пропаднеме!

пишува: Сашо Орданоски Ако се суди според нервозата што ја зафати медиумската и партиската национална душебрижничка сцена во земјава во последните три-четири дена, изгледа дека навистина се приближуваме кон некакво, ...

Сунио нова можност за решавање на преостанатите спорни прашања

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска повторно ќе седне на иста маса со неговиот грчки колега Никос Коѕијас, на маргините на вториот состанок на министрите за надворешни работи на ...

Втор состанок на балканските земји и Вишеградската група, можност за нова средба Димитров-Коѕијас

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска повторно ќе седне на иста маса со неговиот грчки колега Никос Коѕијас, откако на 4 овој месец двајцата министри учествуваа на квадрилатералниот состанок ...

Димитров и Коѕијас утре повторно заедно на квадрилатералната средба во Солун

Контактите меѓу шефовите на дипломатиите на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, продолжуваа утре и задутре во Солун. Двајцата министри в четврток и петок ќе учествуваат на квадрилатералниот ...

Во Виена почна состанокот на Димитров и Коѕијас со Нимиц

Во канцелариите на ОН во Виена попладнево почна средбата на шефовите на дипломатите на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас со медијаторот Метју Нимиц. Двете министерства и македонското и ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER