fbpx
epa03244691 KFOR soldiers from Hungary guard the road between north and south part of the town of Mitrovica, during clashes in the town of Zvecan, Serbia, 01 June 2012. At least five Kosovo Serbs and a NATO soldier were wounded in a gunfight in the early hours, as peacekeepers tried to dismantle Serb roadblocks blocking traffic.  EPA/STR
Фото: Мартина Ацковска / Фронтлајн

Tag: концерт

Солистички концерт на Ева Богоевска во Париз

Македонската виолинистка Ева Богоевска на 2 септември ќе одржи солистички концерт во Американската катедрала во Париз, која е реномирана адреса специјализирана за настапи на класична музика.  Пијано соработник на концертот ...

Концерт на „Танец“ вечерва на „Скопско лето“

Ансамблот за народни игри и песни „Танец“ вечер од 20.30 часот на плоштадот „Карпошово востание“ ќе одржи вокално-инструментален концерт во рамки на фестивалот „Скопско лето“.На филмската програма Кафе-кино, пак, од ...

Три концерти на Филхармонијата од утре до 3 јуни

Од утре до 3 јуни Македонската филхармонија ќе организира три концертни настани. „Класиката го сретнува џезот“ е насловен утрешниот концерт од 20 часот на Квартетот тромбони на Филхармонијата, во состав: Димче Белчовски, ...

Вечерва концерт на Мугер Фугер во МКЦ

Алтернативниот бенд Мугер Фугер вечерва ќе го промовира својот нов албум насловен „Татко“, со почеток од 21 часот, во Младинскиот Културен Центар во Скопје.  Десетиот албум на Мугер Фугер содржи ...

Концерт на младата пијанистка Инес Неделковска

Младата пијанистка Инес Неделковска вечер ќе одржи солистички концерт во Македонската филхармонија.  Организатор на концертот е Музичката младина на Македонија, а на програмата се дела од Бах, Лист, Шуберт, Прокофјев... Инес Неделковска е деветто ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVILMEDIA NEWSLETTER