fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: МОН

„Студентскиот пленум“ ќе се вклучи во работата врз измените на Законот за високо образование

Преставници на Студентскиот пленум се сретнаа со министерката за образование Рената Дескоска, со која разговараа - студентите да земат активно учество во реформите во високото образование. „Идејата на состанокот беше ...

МОН ги крие стипендистите, оти е „кризна политичката ситуација“!?

Студентскиот пленум на својата Фејсбук страница објави дека на 10-ти јануари, Министерството за образование и наука, требало да ги објави списоците на студентите кои добиле државна стипендија. Денес, два дена ...

На два дена пред избори, МОН додели стипендии на средношколци – Роми!

Роми - средношколци во учебната 2016/17 година, од Тетово и Гостивар, денеска потпишаа договори за стипендија, од проектот „Стипендирање и менторство/туторство на средношколци - Роми“. Проектот е финансиран од Министерството за ...

Page 6 of 6 1 5 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER