fbpx

Tag: МТСП

Фрчковски: Младите се вработуваат со задоцнување

Националниот координатор за акцискиот план за вработување на млади во Република Македонија, при Министерството за труд и социјална политика, Младен Фрчковски, на конференцијата „Општество без граници“ во организација на ЦИВИЛ ...

За дечињата од Дневниот центар за деца од улица сѐ уште нема одлука

По минатонеделното избувнување на голем пожар во кој целиот објект со два посебни влеза беше целосно пеплосан, децата од градинката „8 Април“, набргу, привремено ќе бидат сместени во средното училиште ...

Денеска уверенија за новите пратеници, конститутивна седница до сабота

Државната изборна комисија согласно со Изборниот законик, денеска треба да им ги издаде уверенијата за мандатите на новоизбраните пратеници на историските, предвремени парламентарни избори, одржани на 11-ти декември. Од просториите ...

Ременски: Секаква партиска активност во Министерството е строго санкционирана!

Во пресрет на предвремените парламентарни избори, закажани за 11-ти декември,  Грин ЦИВИЛ разговараше со министерката за труд и социјална политика, Фросина Ташевска Ременски, за сите актуелни теми кои го допирааат ...

Социјални работници во Прилеп манипулираат со корисници на социјална помош

Прилепски социјални работници деновиве, наспроти предвремените парламентарни избори, повикувале корисници на социјална помош да се јават во Меѓуопштинскиот центар за социјална работа, и лично им ги врачувале решенијата, со кои ...

Спасов конечно се појави во јавноста, тврдејќи дека „нема да го скршат“!

Заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, по неколкудневно отсуство од јавноста, во интервју на ТВ Нова, денес изјави дека при полноќниот инцидент минатиот викенд, со службеното возило ...

Page 12 of 12 1 11 12

CIVIL MEDIA NEWSLETTER