fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: ОПШТЕСТВО

Скопјани уште помотивирани за учество на граѓаните во процесот на донесување одлуки

ЦИВИЛ – Центар за слобода, денеска во Скопје, кај преминот „Палета“ во центарот на градот, ја промовираше Граѓанската повелба – глобален документ за унапредување на граѓанските права и за активно ...

Фондација Фридрих Еберт: Како до функционална демократија?

„Градење на социјална кохезија од ‘темел-нагоре’: Денот потоа“ е дел од активностите кои ги спроведува Фондацијата Фридрих Еберт (ФЕС) во соработка со граѓанското општество. На денешната јавна дискусија се презентираа целите на ...

Тони Зен: Уметниците треба да рашират идеја дека можеме сѐ да направиме!

ЦИВИЛ Медиа разговараше со популарниот музичар Тони Зен за „црните листи“ на уредниците н медиумите, за неговите песни и спотови кои ги нема на програмите на националните ТВ куќи, за улогата ...

ДИК: МОСТ и ЦИВИЛ ја девалвираат нашата работа

Државната изборна комисија излезе во јавноста со следното соопштение: Државната изборна комисија во целост ги отфрла и демантира шпекулациите и квалификациите изнесени од страна на невладините организации МОСТ и ЦИВИЛ, во ...

Јавни личности на протестите: Демонстрираме за победа на правдата!

ЦИВИЛ– Центар за слобода направи анкета меѓу попознатите лица кои вечерта на 20 април 2016, чекореа во километарската колона демонстранти - граѓански активисти, политичари и новинари, со единственото прашање: Зошто ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVILMEDIA NEWSLETTER