fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Ѓорге Иванов

Е па, не е исто!

Аболиција, амнестија, претседателска функција: Каде е разликата меѓу Иванов и Пендаровски?

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ Во постојаното поткраднување на идеите од т.н. Шарена револуција, актуелната опозиција се обидува да ги изедначи некои одлуки на некогашниот претседател Иванов и актуелниот претседател Пендаровски поврзани со ...

Аматерска фотографија од протестите на Шарената револуција

Нема спас за функционерите на ВМРО-ДПМНЕ, предметите на СЈО продолжуваат со судења

Жалбата за поништената аболиција на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов беше отфрлена од судот во Стразбур, што значи дека предметите на СЈО и судењата кои произлегоа од нив ќе продолжат. Судот ...

Судот во Стразбур ќе се изјасни за поништената аболиција на Иванов

Европскиот суд за човекови права во Стразбур денеска треба да ја објави одлуката за случајот со поништената аболиција на поранешниот претседател Ѓорге Иванов. Судот во Стразбур треба да се изјасни ...

Матис: Аплауз за вашите напори да го постигнете историскиот договор со Грција

„Граѓаните да го искористат своето демократско право и да гласаат на референдумот кој е историски за натамошниот напредок на Македонија на патот на интегрирањето на земјата во НАТО и ЕУ,  ...

Претседателот Иванов во официјална посета на Молдавија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова, од денеска престојува во дводневна официјална посета на Република Молдавија. Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, во Кишињев со ...

Иванов присуствува на инаугурацијата на Ердоган

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Анкара, Република Турција. Како што соопштија од кабинетот на претседателот, Иванов во Анкара присуствува на свечената церемонија по повод инаугурацијата на ...

Договорот испратен за потпис кај Иванов

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери по усвојувањето на денешната седница го потпиша Законот за ратификација на Конечната спогодба за решавање на разликата како што е опишана во ...

Page 1 of 7 1 2 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER