fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: правда

Трошановски: Општеството има потреба да се задоволи правдата!

На 9-ти февруари годинава, изминаа две години откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција ги емитуваше првите извадоци од снимените разговори, обзнанувајќи го досега најголемиот политички и криминален скандал ...

Кога медиумите беа слепи, глуви и неми…

Драги мои пријателки и пријатели, знајни и незнајни сограѓанки и сограѓани, Проектот #ГраѓанскиОбјектив е простор на граѓанските новинарки и новинари. Не можеме да очекуваме од никого освен од нас самите, ...

ЦИВИЛ со поддршка на храбриот тим на Катица Јанева

Граѓанките и граѓаните на Република Македонија ја доживуваат мисијата на Специјалното јавно обвинителство како решителен чекор кон враќање на владеењето на правото. Никогаш повеќе не смее да се дозволи некој ...

СЈО продолжува да работи неселективно, тоа го очекува и од Иванов

Специјалното јавно обвинителство очекува претседателот Иванов да ги повлече сите аболиции, затоа што само на тој начин, се исполнуваат уставните и законски обврски и нема да има селективен пристап и ...

Велешани ќе протестираат се до освојувањето на слободата

Граѓанките и граѓаните на Велес, по дваесет и први пат, синоќа протестираа во боите на Шарената rеволуција. Како што за ЦИВИЛ Медиа, информираше долгорочниот набљудувач од овој град, протестот започнал  од ...

Правда за Мартин, слобода за сите

Продемократските демонстранти на Шарената револуција го обоија плоштадот Македонија и побараа правда за Мартин и слобода за сите. https://www.youtube.com/watch?v=Vo_8qDyWj-M&feature=youtu.be Видео: ЦИВИЛ Медиа

Дијаспората во Канада бара слобода за Македонија

Поддршката од македонската дијаспора за Специјалното јавно обвинителство и за продемократските протести во Македонија постојано расте. https://www.youtube.com/watch?v=riNXsbVmgd4&feature=youtu.be Од вчера, и Македонците од Канада се дел од Шарената револуција. Како што за ...

Фетаи: “Не постои совршенo злосторство”

Специјалното јавно обвинителство, отвори нов случај “ТНТ”, во кој поранешниот премиер Никола Груевски е осомничен како нарачател на уривањето на објектот „Космос“ на бизнисменот и политичар Фиат Цаноски. Целта на ...

Иванов е со ограничена деловна способност, Груевски е криминалец

Првиот (самораспуштен) парламентарец Трајко Вељаноски го поддржа  своевидниот државен удар кој го изведе власта преку својата марионета Ѓорге Иванов. Тој вели дека нема уставна и законска можност да закаже седница ...

Page 10 of 11 1 9 10 11

CIVIL MEDIA NEWSLETTER