fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: правда

Враќање на одземената правда!

Асоцијацијата „Комитет за заштита на правата“ во сабота, на 16 септември, организира конференција на тема „Враќање на одземената правда“, чија цел се реформи на правосудството со кои ќе се елиминира ...

Продолжува насилството или ВМРО-ДПМНЕ си го бара чарето?!?

Согласно со Деловникот на Собранието, ВМРО-ДПМНЕ одлучи да формира 10 пратенички групи, па со 10 координатори да ја узурпира парламентарната говорница, да ја силува македонската парламентарна демократија и од позиција ...

СЈО е само алка во синџирот на правдата!

Поделени се мислењата на граѓан(к)ите и нивната доверба во досегашната, десетмесечна работата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), според анкетата што денеска ја сними екипата на ЦИВИЛ Медиа на централниот плоштад ...

Друго ќе беше… Друго ќе биде!

Неказнивоста на криминалот и на криминалците во Македонија е мит, најлични мои! Да, да, мит, создаден од мрачните сили, Бранко, Сорос, „длабоката држава“ на ЦИА и Хилари Клинтон, масоните, Евреите ...

Мизерното судење на една Јованка

„А бе, Јованке (Спировска – Панева), и тебе ти ставиле тога!“, ми беше првата мисла по пресудата неодамна. Дали Јованка мислеше дека судењето по партиски налог ќе ѝ помине? Во ...

Правда и правичност

Судството го допре дното, а народот сиромаштијата. Среќавам луѓе кои уморно чекорат, лицето им ја оддава тагата, а од нивните очи очекувам да потечат солзи. Во нашата држава, илјадници луѓе ...

Не славам!

Не славам додека не ги видам сите криминалци надвор од државните институции! Не славам додека не ги видам сите криминалци во затвор! Не славам затоа што мајките на Мартин, Тамара, Филип ...

A Syrian living in Serbia displays a placard on March 16, 2013 during a protest against Syria's President Bashar al-Assad in the center of Belgrade.  AFP PHOTO / ALEXA STANKOVIC        (Photo credit should read ALEXA STANKOVIC/AFP/Getty Images)

Правда за жртвите од конфликтот во Сирија и за нивните семејства!

„Шест години од кризата во Сирија, владините сили и вооружени групи сè уште бомбардираат цивили, извршуваат воени злосторства и злосторства против човештвото. Тие се извлекуваат без казна“, тврди Амнести Интернешнел во повикот ...

Page 9 of 11 1 8 9 10 11

CIVIL MEDIA NEWSLETTER