fbpx
Фото: МИА
Фото: Х
Фото: Архива
Фото: Скриншот
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)

Tag: Перо Костадинов

Костадинов: Може да се надмудруваме за политики и идеи, но неприфатливо е да ја разнебитуваме државата

Генерации и генерации воспитавме во духот на секојдневна кавга и фаталност. Мораме да престанеме со тоа. Мораме новите генерации да ги воспитаме со тоа дека мора заеднички да ја градиме ...

Костадинов: Не сме веќе заробена, туку демократска и граѓанска држава

Судскиот систем треба да биде посебна власт, но изгубената доверба во повеќе Извештаи и истражувања на јавното мислење станува проблем со кој мора системски да се зафатиме, рече потпретседателот на ...

Костадинов: Во 2022 година ги започнавме преговорите со ЕУ, ги покачивме платите и пензиите

Во изминатава 2022 година СДСМ повторно покажа дека е државотворна партија која се грижи за граѓаните и државата, порача потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов, во гостување во емисијата „Студио 10“ ...

Министерката Царовска во Валандово: Ќе се гради детска градинка во селото Брајковци

Преку Министерството за труд и социјална политика обезбедиме средства за изградба на детска градинка во рурална средина, во селото Брајковци, која покрива неколку села и за таа намена имаме обезбедено ...

Во сообраќајката кај Удово повредени пратеничка и градоначалник

Пратеничката од СДСМ Мери Лазарова која беше потешко повредена  во сообраќајна несреќа вчера е хоспитализирана на скопските Клиники, додека градоначалникот на Валандово Перо Костадинов бил полесно повреден, информираат од полицијата.  ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER