fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: Пржино

Христијан Мицкоски/ Фотографија: Киро Попов

Крајот на ВМРО-ДПМНЕ

Се случи тоа што подолго време се наѕираше. Мицкоски ја истера агендата докрај, го дотолчи политичкиот дијалог и му нанесе тешки штети на македонскиот од кон европската иднина. Пишува: Џабир ...

Реформите се приоритет на еврокомесарот Хан

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан со премиерот Зоран Заев, со претставниците на политичките партии и други Владини претставници, утре ќе разговара за реформските прашања, што Брисел очекува да бидат спроведени ...

Амбасадорите сметаат дека е рано за „Пржино 3“ и дека нема потреба од нови избори!

Дипломатските претставници на Република Словенија, на Шведска и на Холандија во Македонија, на денешната дебата „Креирање и/или реконцептуализација на државна надворешно-политичка стратегија на мали и средни држави“, едногласно истакнаа дека ...

Jpeg

„Европска тројка“: Нема оправдување за тактиката за пролонгирање на формирањето на нова влада!

„Како членови на Европскиот парламент кој ги поддржуваше сите  напори за надминување на актуелната криза и кој работеше напорно за поддршка на европската перспектива на македонскиот народ, гледаме со длабока ...

ВМРО-ДПМНЕ – ДУИ: “Бомбите” на Заев, Куманово, Пржино, соголување и паѓање на маските (2014-2016)

Во последното, четврто продолжение на анализата „Груевски: Историја на еден анти – Албанец“, новинарот, медиумски истражувач и активист за човекови права, Петрит Сарачини, го обработува периодот од посчедните две години пред ...

Македонија, ден пред денот „Д“

Дали Македонија ќе оди на избори во декември оваа година е главното прашање на кое треба да одговорат четирите најголеми политички партии – потписнички на Договорот за надминување на политичката ...

Орданоски: Разговорите Нуланд – Груевски се дел од гаранциите за надминување на кризата!

„Полицијата и тајната полиција играат диспропорционални, важни улоги во општествените промени. Гледам дека тука се сконцентрираше опозицијата, да се направат што може повеќе блокирања на евентуалните иницијативи на власта, повторно ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER