fbpx
US Defense Secretary Lloyd Austin attends a press conference during his visit in Sofia, Bulgaria, 19 March 2022. (Photo by Georgi Paleykov/NurPhoto)
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата

Tag: Смилковско езеро

Фејзи Азири вратен во затворот во Штип

Фејзи Азири, еден од обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска  во 13:30 часот со полициско обезбедување е вратен во затворот во Штип, потврди за МИА ...

Родителите бараат од Заев транскрипти за „Монструм“, Фетаи очекува да се утврди вистината

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до судот, денеска побара  Горан Наќески, таткото на ...

Почна првото рочиште за „Монструм“

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година, прво откако предметот го презеде СЈО. ...

Заев: Правосудните инстанци да ја донесат вистината и правдата за Смилковски езеро

Правосудните инстанци треба да ја донесат и вистината и правдата поврзани со случајот за петкратното убиство кај Смилковското езеро и јавноста да ги знае сите детали, изјави денеска премиерот Зоран Заев пред ...

Пресврт во случајот „Монструм“

Случајот „Монструм“ доби сосема нова судска пресвртница, по пет години тежок судски процес. Јавната обвинителка Лилјана Спасовска побара укинување на првостепената и второстепената пресуда и враќање на предметот на повторно ...

Одложена расправата по жалбите на осудените за „Монструм“

Поради отсуство на бранителот Насер Рауфи, Кривичниот совет со кој заседаваше судијата Јово Вангеловски, денеска ја одложи јавната расправа по жалбите на шестeмина осудени за петкратноto убиство во случајот „Монструм“, ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER