fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Срѓан Керим

Добро утро со Орданоски

Груевски ќе биде најосамениот човек на планетата Земја

пишува: Сашо Орданоски Како што тргнала работава, постојат сите изгледи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочи со уште поголем пораз на локалниве избори од предвидувањата во сериозните анкети за рејтингот на партиите ...

Синдикат: Дали новата фирма Медиа Принт ДООЕЛ ќе вработува само ‘подобни’ новинари?

Синдикатот на медиумската компанија, Медиа принт Македонија (МПМ) бара средба со менаџерите, по веста што ја дознале од Агенцијата за вработување, дека новата фирма Медиа Принт ДООЕЛ ќе вработува 55 ...

Се радикализираат протестите на вработените во МПМ

Продолжува штрајкот на новинарите од „Утрински весник“, „Вест“ и „Дневник“. Поради ингнорантскиот однос на менаџментот на „Медиа Принт Македонија“, од денеска штрајкот ќе се радикализира со продолжување на времетрањето на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER