fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Стара скопска чаршија

Дуволи: Чаршискиот сокак „Европска Улица“ ќе го прошириме со уште повеќе ЕУ чадори

Старата скопска чаршија е уникатна затоа што e една од најголемите знаменитости на градот, трговски и културно-историски дел на Скопје, таа е комбинација од византиското, османлиското време и е една ...

ФОТО/Назми Абдурахмани

МВР по двојното убиство во Скопје, пукале пет лица, пронајдено опожарено возило на патот кон Горно Оризари

Во СВР Скопје синоќа во 20.11 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Самоилова“ во Скопје пет лица облечени во црна облека со фантомки од огнено ...

Инфо-штанд во Старата скопска чаршија

Денеска, на пладне, тим на ЦИВИЛ - Центар за слобода ќе постави инфо-штанд на платото пред Универзитетот на Југоисточна Европа. На штадот ќе биде поделен информативен материјал со цел граѓан(к)ите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER