fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: услови

Габриел: Уставните измени не се единствен услов за Скопје

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Марија Габриел изјави дека Бугарија нема билатерлаен проблем со Северна Македонија во однос на интергацијата во ЕУ и оти услов за продолжување на ...

Специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан, Габриел Ескобар (фото: МИА)

Ескобар: Бугарија уверува дека нема да додаде повеќе услови за Северна Македонија

Бугарија нема да даде нови услови за целосна интеграција на Северна Македонија во Европската унија, уверува заменик-помошникот државен секретар на САД задолжен за Западен Балкан, Габриел Ескобар. Тој во телефонско ...

СДСМ: Сите услови на Мицкоски се исполнети, одговорноста сега е кај него, глас за ЕУ или изолација

Сите министри во Влада од редовите на ДУИ, поднесоа оставки до премиерот Димитар Ковачевски, кои ќе се ефектуираат веднаш откакако пратениците на ДПМНЕ ќе гласаат за усвојување на уставните измени. ...

ЦИВИЛ ги заостри условите за користење на содржините на медиумската платформа

Со оглед на непријатното искуство со неовластено преземање и користење на содржините објавени на медиумската платформа на ЦИВИЛ, со што грубо се кршат авторските права, организацијата донесе одлука да се ...

Иран постави седум услови за опстојување на нуклеарниот договор

Иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хамнеи постави седум услови што, според него, ќе треба да ги исполнат европските земји, доколку сакаат останување во сила на Договорот за иранската нуклеарна ...

Високата провизија на маркетите ги „брка“ домашните органски производители

Производителите на органска храна во земјава се жалат дека маркетите им бараат огромна провизија, 4.000 - 5.000 евра, а за штандови треба да платат дополнително. Плус оптоварeни се и од сумата за ...

Македонија има услови за органско земјоделско производство

Во организација на Програмата за зголемување на пазарната вработливост (ИМЕ) од Скопје и Здружението Институт за развој на заедницата од Тетово денеска во Тетово беше организирана Инфо сесија за органско ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER