fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: учебна година

Се разгледува дали новата учебна 2023-2024 година да започне на 11 септември или да остане вообичаениот датум 1 септември

Новата учебна 2023-2024 година може да започне на 11 септември и да заврши до крајот на јуни, сепак, постои можност почетокот да остане на 1 септември, а во текот на ...

Учебната година ќе почне на 1 септември, досега вакцинирани околу 60 отсто од наставниот кадар

На дваесетина дена пред новата учебна година, Министерството за образование и наука соопшти дека таа ќе почне во редовниот термин, 1 септември, и дека се интензивни подготовките за стартот во ...

Утре завршува учебната година

За околу 270 000 средношколци и основци, од кои околу 20 000 првачиња, утре е последниот училишен ден и почеток на летниот распуст. Учениците-полуматуранти овој месец ќе се запишуваат во ...

Средношколците ја започнаа училишната година на тетовскиот плоштад!

Средношколците од тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“, кои учат на македонски јазик, училишната година ја започнаа денеска, но наставата ја одржаа на градскиот плоштад во Тетово, а не во своите училници. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER