fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: Заев

Специјалното обвинителство го повлече обвинението за случајот „Пуч“

Специјалното јавно обвинителство се откажува од обвинителниот акт за предметот „Пуч“. Обвинителството најави дека во текот на денот ќе го достави поднесокот до Основниот суд - Скопје 1. „Обвинителството се ...

Тоалетна платформа за развлекување на кризата и замачкување на одговорноста

И Младичот со кристалната топка, предраги постновогодишни лепотанки и лепотани мои, има нешто да каже околу Платформата на трите партии на Албанците, која деновиве ја преокупира јавноста, и е одличен ...

Неделна анализа: Во 2017 Македонија пред уште поголеми предизвици!

Историските предвремени избори завршија. И прегласувањето во Теарце заврши со победа на СДСМ пред ВМРО-ДПМНЕ. Но, постизборна Македонија, влезе во уште поголема политичка криза. Со актуелниот распоред на освоените пратенички ...

Орданоски: Во недела ќе се одржи втор референдум за Македонија!

Д-р Сашо Орданоски, политички аналитичар и експерт на ЦИВИЛ – Центар за слобода, во оваа анализа зборува за сите актуелни состојби во Македонија, наспроти историските предвремени парламентарни избори, што ќе се ...

Неделна анализа: Политичкиот театар префрлен на нова сцена – Груевски издава команди во поплавените подрачја!

Во Македонија, ниту трагедиите, поплавите, големите катастрофи не се опомена за политичарите во власта. Сведоци сме како од собраниската сцена, политичката драма се префрли во загрозените подрачја. Тукушто вратениот од ...

Жешка политичка недела и активно граѓанско општество

НЕДЕЛЕН ПРЕСЕК: Турбулентна и напната политичка недела остана зад нас. Секако, настан кој ја одбележа неделата е политичкиот договор постигнат меѓу четирите партии вклучени во процесот Пржино. Со посредство на американскиот ...

Page 27 of 27 1 26 27

CIVIL MEDIA NEWSLETTER